Zážitky a jiné

Bydlík

V pátek před dovolenou (15.7) vyrážíme večer jako čtyřčlenná skupinka (Lisa,Marťa,Jitka,Halamíček) do nedalekého Jamného, s velikým očekáváním. Většina z nás uvidí totiž poprvé v životě BYDLÍKA !!!

Sbalili jsme věci, které jsme vezli do Bydlíku (nádobí,peřiny,spacáky,..) a vyrazili jsme. Po příjezdu do Jamného na nás zpoza auta dědy vykoukl takový nebezpečný objekt. Ano, byl to onen slavný a tolik očekávaný karavan s jménem Bydlík. První naše reakce bezprostředně po jeho uvidění byla asi taková, že jsme se minutu v kuse smáli. Úsměv na tváři jsme vykouzlili i našemu dědovi, který zrovna ležel pod BYDLÍKEM a něco opravoval.

Po té už začala naše první prohlídka bydlíku, moje první reakce nebyla příliš dobrá, protože při ohýbání do dveří mi ruplo za krkem 😉 Bydlík je ale dostačující, pro 2-3 osoby ideální, najdou se tam základní věci jako je vařič,poličky,zrcadlo,postele atd. Po prohlídce jsme už začali pracovat a nosit věci, od peřin až po hrnky.

Poslední věc o kterou nás děda poprosil byla, ať karavan otočíme, aby ho pak mohl v neděli zaháknout a v pohodě vyjet na silnici. K tomu nám pomohl i pan Bartoš, který šel zrovna z hub, a od kterého má náš děda karavan půjčený 🙂

Lubikova hláška

.. bavím se s Lubikem, že by bylo fajn, kdyby si náhradní oblečení v batohu dal do igelitových pytlíků, protože při výstupu na Lysou horu bude asi pršet… Po chvilce přemýšlení z něho vypadlo „vezmu si ručník!!“,  po otázce proč? odpověděl „abych se na vrchu měl do čeho utřít. .“  Co z toho  vyplývá? Kdo si bere ručník, nemusí  si balit věci do pytlíku .. 😀

 

 

 

Cesta kolem Česka za 14 dní

mapa-CR-pohori-hory1760 km

 

 

Nastoupané metry k vrcholům :

Lysá hora                     809 m

Praděd                          223 m

Kralický Sněžník         626 m

Velká Deštná               466 m

Sněžka                           875 m

Smrk                              638 m

Ještěd                             241 m

Klínovec                        514 m

Čerchov                         350 m

Plechý                             647 m

 

CELKEM                     5389 m

 

… tak ještě 253 m a šnečím tempem by jsme vylezli na Elbrus  😀   – nejvyšší hora Kavkazu ( 5642 )